Колективне фото учасників заключного засідання
міжнародної конференції DMDP4 (фото Д.Я. Барана)

Робоча нарада членів Оргкомітету (зліва направо):
І.Б. Окіпний, А.П. Сорочак, П.О. Марущак (фото Д.Я. Барана)

21 – 24 вересня 2015 року в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя відбулася ІV Міжнародна науково-технічна конференція «Пошкодження матеріалів під час експлуатації, методи його діагностування і прогнозування» (DMDP4).

Участь у її організації взяв завідувач кафедри автоматизації технологічних процесів та виробництв проф. П.О. Марущак який очолював Організаційний комітет.

Конференцію відкрив ректор університету проф. П.В. Ясній екскурсом в історію започаткування та проведення конференції, яка уже стала традиційною завдяки підтримці Інституту проблем міцності імені Г.С.Писаренка НАН України. Пленарне засідання пройшло під головуванням професора Університету de Loraine (Франція) Гая Плювінажа та члена-кореспондента НАН України професора В.С. Гудрамовича.

На конференцію було подано 75 доповідей з Франції, Польщі, Росії, Словаччини, Марокко, Мексики, Німеччини, Білорусі, США. Були представлені доповіді з низки наукових інститутів НАН України, зокрема, Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України, Інституту проблем міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України, Інституту ядерних досліджень НАН України, Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України які були видані у збірнику наукових праць. За результатами роботи конференції ухвалено рішення про рекомендацію кращих доповідей до друку у міжнародних наукових виданнях: «Вісник ТНТУ», «Проблемы прочности», «Фізико-хімічна механіка матеріалів», «Transport (Francis & Taylor)», «Acta Mechanica et Automatica».

Під час урочистого закриття конференції прийнято ухвалу провести наступну V конференцію присвячену питанням прогнозування пошкоджень матеріалів і конструкцій на базі Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя у вересні 2017 року. Усі учасники відзначили високий рівень підготовки проведення конференції, глибокі наукові доповіді, важливі наукові дослідження та подякували організаторам заходу.